Turisto rinkliavos deklaravimo ir apmokėjimo sistema

Keičiasi turisto rinkliavos surinkimo tvarka būsto nuomotojams per "Airbnb"

2020-04-30

Vilniaus miesto savivaldybė, norėdama pagerinti sąlygas vietiniam smulkiajam turizmo verslui, pasirašo sutartį su tarptautine trumpalaikio apgyvendinimo platforma „Airbnb Ireland UC“ dėl turisto rinkliavos surinkimo. Nuo 2020 m. vasario 1 d. Vilnių lankantys miesto svečiai turisto rinkliavos, taip vadinamojo pagalvės mokesčio, nuomojamo būsto savininkui nebemokės, kaip kad tekdavo daryti iki šiol. Įsigaliojus naujovei, 1 euro už naktį vienam žmogui siekiančią turisto rinkliavą už išsinuomotą būstą iš svečio rinks pati platforma „Airbnb“. Iki šiol ši prievolė tekdavo išnuomojamo buto ar apartamentų šeimininkams, kurie turisto rinkliavą rinko nuo pat jos įsigaliojimo 2018 m. liepos mėn. 1 dieną.

Pagal naują rinkliavos rinkimo tvarką, jos surinkimas per platformą taps paprastesnis tiek platformoje esantiems privačių butų ir apartamentų savininkams, tiek ir turistams, nes nuo šių metų vasario mėnesio butą Vilniuje rezervuojantys miesto svečiai nebeturės atlikti dviejų mokėjimų, tai yra, vieną kartą susimokėti už būsto nuomą per „Airbnb“ ir dar kartą – turistų rinkliavą savininkui tik atvykus į  išsinuomotą būstą. Nuo šiol visi besinuomojantys butus ir apartamentus per platformą atliks tik vieną mokėjimą pačioje „Airbnb“.

„Nuolat ieškome sprendimų, kaip galėtume pagerinti sąlygas smulkiesiems sostinės verslininkams, jų tarpe ir žmonėms, teikiantiems būsto nuomos paslaugas per „Airbnb“ platformą. Todėl Vilniaus miesto turizmo ir verslo plėtros agentūra „GO Vilnius“ kreipėsi į „Airbnb Ireland UC“, išreikšdama pageidavimą su platforma bendradarbiauti tokiu būdu, koks yra taikomas kituose pasaulio miestuose – turisto rinkliavą rinkti pačioje platformoje. Džiaugiamės, kad Vilnius tapo pirmuoju miestu Europos Šiaurės Rytų regione, pasiekęs tokį susitarimą su tarptautine „Airbnb“ platforma“, – sako Vilniaus miesto turizmo ir verslo plėtros agentūros „Go Vilnius“ direktorė Inga Romanovskienė. Anot jos, šis susitarimas prisidės prie kokybiškesnių paslaugų teikimo ir sumažins administracinę naštą privataus apgyvendinimo paslaugą siūlantiems asmenims.  

Naujieji pokyčiai nepalies nuomojamo būsto savininkų, kurie būstus nuomoja per kitas alternatyvias platformas – jiems tiek prievolė iš atvykusių svečių surinkti turisto rinkliavą, tiek deklaruoti nakvynes Turisto rinkliavos deklaravimo ir apmokėjimo sistemoje, tiek ir surinktą rinkliavą pervesti į Vilniaus miesto savivaldybės sąskaitą išliks. Jeigu būsto nuomotojas teikia paslaugas per kelias apgyvendinimo paslaugų rezervacijos sistemas, įskaitant ir „Airbnb“, jam prievolė deklaruoti nakvynes, suteiktas per kitas, o ne „Airbnb“ platformas, išliks.

Pokyčiai būsto per „Airbnb“ nuomotojams

  • Būsto per „Airbnb“ nuomotojams – nieko papildomai nekainuosiantis paprastesnis administravimas

Įsigaliojus naujajai turisto rinkliavos surinkimo tvarkai, nuomojamo būsto savininkams jokių papildomų veiksmų atlikti nereikės. „Airbnb“ platformoje 1 euro mokestis už naktį vienam žmogui bus nuskaičiuotas iš būstą besinuomosiančio asmens sąskaitos ir į Vilniaus miesto savivaldybės sąskaitą bus pervestas automatiškai. Būsto nuomotojai jokių papildomų išlaidų nepatirs.

Įsigaliojus naujovei, būstus per „Airbnb“ nuomojantiems miestiečiams taip pat mažėja administracinė našta – jiems nebereikės per „Airbnb“ platformą suteiktų nakvynių duomenų deklaruoti Turisto rinkliavos deklaravimo ir apmokėjimo sistemoje. 

  • Su detalesne informacija supažindins pati „Airbnb“

Nuosavo būsto Vilniuje nuomotojus apie planuojamus ir įvyksiančius pokyčius platforma „Airbnb“ savo sistemoje informuos atskiru pranešimu.

  • Naujoji tvarka įsigalios ne iškart

Duomenis apie iki 2020 m. sausio mėn. 31 d. per „Airbnb“ platformą išnuomotą butą ar apartamentus ir nakvynių skaičių būsto nuomotojai turės deklaruoti ir apmokėti pagal senąją tvarką Turisto rinkliavos deklaravimo ir apmokėjimo sistemoje.

Pokyčiai turistams

Butą Vilniaus mieste per platformą „Airbnb“ rezervuojančiam asmeniui apie pagalvės mokestį bus pranešta atskiroje eilutėje. Šis mokestis į bendrą būsto nuomos sąskaitą rezervuojant būstą bus įskaičiuotas automatiškai. 

Daugiau naujienų

Pradeda veikti atnaujinta Vilniaus turisto rinkliavos sistema

Siekiant užtikrinti efektyvų ir savalaikį Vilniaus turisto rinkliavos surinkimą bei jos administravimą Vilniaus miesto savivaldybė sudarė...

Vykdoma Vilniaus turisto rinkliavos sistemos integracija su Licencijų informacine sistema

Visiems juridiniams ir fiziniams asmenims Vilniaus miesto savivaldybės teritorijoje teikiantiems trumpalaikio apgyvendinimo paslaugas yra taikoma...

Apgyvendinus nuo karo veiksmų pasitraukusius ukrainiečius rinkliava nerenkama, deklaravimo prievolė išlieka

Kovo 9 d. Vilniaus miesto savivaldybės taryba priėmė sprendimą atleisti nuo Vietinės rinkliavos mokėjimo apgyvendinimo paslaugas teikiančias...

Karantino metu rinkliava nerenkama, deklaravimo prievolė išlieka

Primename, kad Vilniaus mieste galiojančio karantino metu vietinė rinkliava už naudojimąsi miesto viešąja turizmo ir poilsio infrastruktūra...

Turistų rinkliava atvers naujas galimybes Vilniui

Šiandien Vilniaus  miesto taryba pradėjo svarstyti vadinamąją turisto rinkliavą.   Skaičiuojama, kad įvedus šią rinkliavą sostinės biudžetas nuo...

Ką reikėtų žinoti apie turisto rinkliava?

Nuo kito mėnesio Vilniuje įsigalioja miesto tarybos sprendimas dėl turisto rinkliavos. Nuo liepos 1-osios sostinėje apsistojusių turistų...